Príprava na Turíce: Aj svet, aj Cirkev POTREBUJÚ, aby sme boli naplnení Duchom Svätým

Príprava na Turíce: Aj svet, aj Cirkev POTREBUJÚ, aby sme boli naplnení Duchom Svätým

Mário Tomášik 31.05.2020 2 minúty na prečítanie

“Keď prišiel deň Turíc, boli všetci vedno na tom istom mieste. Tu sa náhle strhol hukot z neba, ako keď sa ženie prudký vietor, a naplnil celý dom, v ktorom boli. I zjavili sa im akoby ohnivé jazyky, ktoré sa rozdelili, a na každom z nich spočinul jeden. Všetkých naplnil Duch Svätý a začali hovoriť inými jazykmi, ako im Duch dával hovoriť. V Jeruzaleme boli Židia, nábožní ľudia zo všetkých národov, čo sú pod nebom. Keď sa teda strhol tento hukot, mnoho sa ich zbehlo a boli zmätení, lebo každý ich počul hovoriť svojím jazykom. I stŕpli a udivení vraveli: „Nie sú títo všetci, čo tu hovoria, Galilejčania?” Sk 2:1-7

Učeníci POSLÚCHLI Ježiša a zostali v Jeruzaleme. Boli VŠETCI SPOLU (symbol jednoty) a spolu ČAKALI na moc z výsosti a krst v Duchu Svätom. Duch Svätý prišiel náhle, čiže v jednej chvíli. Nebol to nejaký proces, ani im predtým nič nenaznačil. Lebo Duch veje, kam chce a kedy chce. Nedá sa vtesnať do nejakých našich pravidiel a očakávaní. My sa totiž máme prispôsobiť jemu. Učeníci to urobili.

Duch Svätý je zoslaný, darovaný. Je to "DAR", dar, ktorý je poslaný pre každého, kto uverí. Pri dare je najdôležitejšie, aby si ho prijal. Prijal s radosťou a vďačnosťou. My sa často sústredíme na to, aby sme si ho zaslúžili či urobili niečo, aby sme "presvedčili" Boha, aby na nás Duch Svätý zostúpil. No pravda je tá, že Pán chce oveľa viac ako my, aby sme Ducha Svätého dostali. Radšej sa sústreďme na to, aby sme boli pre tento "DAR všetkých darov" OTVORENÍ a aby sme ho S RADOSŤOU PRIJALI.

Je pre nás veľmi dôležité vidieť, že VŠETKÝCH naplnil Duch Svätý. Lebo je naozaj prisľúbený KAŽDÉMU. Aj tebe, aj mne. A aj svet, aj Cirkev potrebujú, aby sme boli naplnení Duchom. - 

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové