Príprava na Turíce: Duch Svätý dáva NOVÚ SILU, vďaka ktorej môžeme žiť NOVÝ ŽIVOT

Príprava na Turíce: Duch Svätý dáva NOVÚ SILU, vďaka ktorej môžeme žiť NOVÝ ŽIVOT

Mário Tomášik 28.05.2020 3 minúty na prečítanie

“Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne a ja v ňom, prináša veľa ovocia; lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.” Jn 15:5 

“Hľa, ja na vás zošlem, čo môj Otec prisľúbil. Preto zostaňte v meste, kým nebudete vystrojení MOCOU z výsosti!“ Lk 24:49 

“...ale keď zostúpi na vás Svätý Duch, dostanete SILU...” Sk 1:8

Včera sme sa zamýšľali nad tým, ako úžasne to urobil Ježiš, že skrze Ducha Svätého nám je najbližšie a najintenzívnejšie, ako sa len dá, že je v nás. Vnútri našej bytosti. 

Táto zvláštna prítomnosť spôsobuje nielen Božiu blízkosť a živé uvedomovanie si, že sme Božími synmi a dcérami, ale prináša do nášho vnútra aj NOVÚ SILU. Vďaka tejto novej sile môžeme žiť NOVÝ ŽIVOT. Nový život v Kristovi a v tom, čo nám On zaslúžil, získal. Bez tejto novej sily by sme nemohli žiť tento nový život. Lebo tento nový život je NADPRIRODZENÝ a nedá sa žiť iba prirodzenými ľudskými silami. (Je to podobné, ako keby si sa chcel na bicykli dostať do vesmíru. Nedá  sa to. Môžeš svojou silou roztočiť pedále akokoľvek rýchlo, do vesmíru ťa to nedostane. Musíš použiť úplne inú silu.)

Táto nová sila spôsobí, že môžeš vstúpiť do nového života, no nielen to. Pomáha ti žiť tento nový život KAŽDÝ DEŇ. Boh ti teda nielen hovorí, čo by si mal robiť, ale dáva ti aj silu, aby si to urobil. (“Veď to Boh pôsobí vo vás, že aj chcete, aj konáte, čo sa jemu páči.” Flp 2:13)

To je to ohromné tajomstvo a veľký rozdiel oproti Zákonu, ktorý bol daný na Sinaji, čo si židovský národ pripomína počas Turíc. Ten Zákon hovorí, čo Boh žiada, ale nedáva silu aj to konať. 

Preto sa mnohým ľuďom zdá ťažké nasledovať a počúvať Boha. Zdá sa im, že to, čo Boh od nich žiada, vyžaduje veľa námahy, a zároveň žiada, aby sa mnohého zriekli. Ale my vieme, že je to inak. Vieme, že kľúč je v tom, že prijmeme túto novú silu. Ako tí, ktorí boli v hornej miestnosti (večeradle).

Drahý Otec, túžim prijať Tvojho Ducha Svätého. Otváram svoje srdce a prosím, nech vstúpi. Vyznávam, že som slabý a že potrebujem Tvoju silu. Túžim žiť NOVÝ život, ktorý mi vydobyl Ježiš Kristus na kríži. Ďakujem, že mi dávaš Tešiteľa, ktorý prichádza na pomoc mojej slabosti. A že dnes môžem začať nanovo. 

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové