Svedectvo: V rukách Otca

Svedectvo: V rukách Otca

Magazín Ver.sk 02.05.2022 3 minúty na prečítanie

Ešte ako dieťa som nejakým nedopatrením videla film o zneužívaní detí otcom. Chápem, že sa tvorcovia snažili o osvetu v záujme ochrany detí, ktoré možno podobnými vecami prechádzajú, no nevedia o tom, nerozumejú tomu. Na mňa to však malo nežiaduci účinok. Začala som mať strach z môjho vlastného otca. Pritom je to dobrý otec, ktorý nikdy neurobil nič, čo by sa tomu hoci len približovalo. Asi tam sa to začalo. Nedôvera voči mužom. Ak som ju mala voči tomu najbližšiemu a najdôležitejšiemu, ktorým bol môj otec, ako som mohla veriť iným, ktorí vstúpili do môjho života neskôr? S chalanmi som to mala tak, že keď sa mi aj niektorý páčil, akonáhle prejavil záujem, zhnusil sa mi a už som ho nechcela ani vidieť. Pripadala som si "zvláštna", v tom negatívnom zmysle slova. Netušila som, či sa mi vôbec niekedy podarí zaľúbiť sa.

Muži, ktorí ma mali chrániť a formovať, či už to boli učitelia, kňazi alebo neskôr kresťanskí lídri, boli v mojich očiach vždy potenciálnou hrozbou. Ostalo to tak aj po mojom obrátení.

Keďže od svojho otca som "bočila" a bolo nás aj tak viac detí, bola som zvyknutá na to, že všetko si musím zariadiť sama. Zdalo sa mi to normálne, veď inak som to nepoznala. Po 10 rokoch od svojho obrátenia som sa dopočula o seminári Father´s heart v Dolnom Kubíne. Veľmi som tam chcela ísť, lebo po rozchode s priateľom a náročnom období v práci, som mala veľkú túžbu po Božej blízkosti.

Hovorili veľa o Bohu. Ako o Otcovi. O srdci Otca. Keď som videla, ako sa modlia za ľudí, bola som dojatá. Naozaj až takto nás ľúbiš, Bože? Naozaj si takýto Otec? Otec, ktorý plače nad našou bolesťou, Otec plný súcitu a lásky, Otec, ktorý sa stará? Otec, ktorý bojuje o srdce svojej dcéry?

Písali sme list. Každý písal niekomu, komu potreboval veľa odpustiť. Písala som môjmu otcovi. Z detstva som si odnášala veľa zranení, o ktorých pravdepodobne ani netušil. Bolelo ma aj to, že hoci videl, že som sa mu vzdialila, nezabojoval o mňa. Keď si v tej chvíli ku mne prisadol jeden člen zo služobného tímu, nevedela som mu ani nič súvislé povedať. Len som plakala. Objal ma a začal sa modliť. Začal hovoriť, ako ma vidí Otec. Čo mi chce povedať. Nemohol vedieť niektoré veci, no predsa hovoril presne k môjmu srdcu. Vedela som, že cez neho naozaj hovorí Otec. Prvýkrát som sa cítila úplne v bezpečí. V rukách Otca. Vyplavilo sa zo mňa toľko bolesti, sklamania, hnevu i strachu, že som sa potom cítila ako vymenená. A Otec pokračoval. Povedal mi: "Neboj sa, ja sa o Teba postarám ako Otec o svoju dcéru." To som ešte netušila, ako to myslí.

Po návrate domov som vedela, že mi už nestačia veci, ktorými som žila dovtedy. Vedela som, že sa potrebujem pohnúť ďalej. Chcela som odísť z práce a odišla som. Len som to spomenula jednému človeku a on mi ponúkol novú prácu v inom meste. Presne v tom meste, kam som chcela ísť. Keď som tam prišla, prichýlili ma kamarátky. Po nejakom čase sme našli skvelé ubytovanie v centre mesta, o akom sa nám ani nesnívalo. A ešte k tomu za veľmi nízke nájomné. Práca, vzťahy, nové príležitosti, spoločenstvo... Deň za dňom som začala spoznávať, čo znamená mať Otca, ktorý sa stará.

Neprestal s tým. Nie som už "pristará" na to, aby sa o mňa ešte staral. On to robí rád. Viem, že miluje, keď sa usmievam. Že to teší jeho srdce. A mne sa nedá neusmiať, keď myslím naňho, na to, ako vždy presne vie, čo spraviť. Som stále v procese, som na ceste. Prichádzajú ťažké veci, nové sklamania vo vzťahoch, problémy v mojej rodine. Ale už je to iné. Viem, že môj Otec je stále pri mne, aby ma chránil, viedol a pevne držal vo svojich rukách.

Ľúbim Ťa a viem, že Ty to vieš. Všetko je iné tým, že ma miluješ.

Sára

OTCOVO SRDCE PRE SLOVENSKO - SEMINÁR

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové