Vedeli ste, že Boh miluje romantiku?

Vedeli ste, že Boh miluje romantiku?

Lisa Jacobson 26.01.2022 4 minúty na prečítanie

Romantiku prežívate, keď rastie vášeň a keď sa táto malá iskra zmení na plameň, ktorý stále horí.

Celé to začalo tak, že som hľadala nápady na romantiku. Nie hocakú romantiku, ale takú, ktorú prežime s mojím manželom.

Sedela som u kaderníčky a len tak zo zábavy som povedala: „Chcela by som vo svojom manželstve skúsiť malý experiment a potrebovala by som nejaké nápady na romantiku. Mali by ste nejaký dobrý nápad?“ Kaderníčka pokrčila ramenami a povedala: „Čo tak si prenajať romantickú chatku na medové týždne v lesnej chatovej oblasti?“

Zasmiala som sa. S Mattom sme spolu takmer tridsať rokov a máme spolu osem detí. Ja a Matt určite už nie sme tí, ktorých by ste označili za mladomanželov na medových týždňoch.

„Dobrý nápad,“ odpovedala som. A hneď som vzala mobil a pustila sa hľadať chatku na medové týždne.

Mali sme za sebou ťažké rozhádzané obdobie. Vedel som, že posledná vec, na ktorú by Matt pomyslel, bola romantika. Každé manželstvo prechádza takýmto ťažkým obdobím, pri ktorom sa nedá myslieť na intímny vzťah. Ale tentoraz to bolo v poriadku, pretože som urobila vedomé rozhodnutie a chcela som Matta motivovať k romantike.

Jeho úlohou bude len to, , aby na to pristúpil išiel so mnou.

Takže, skôr, než sa mi u kaderníčky vysušili vlasy, zarezervovala som chatku na medové týždne. Pre dvoch ľudí, ktorý sú manželmi takmer tridsať rokov.

Naša romantická chatka v lesoch

Povedala by som, že objednať chatku bolo to najjednoduchšie. To najťažšie bolo presvedčiť Matta. Keďže vyrastal v Kanade, jeho predstava o chate v horách je skôr ako jedna opustená chatka postavená hlboko v lese a široko ďaleko nie je nič iné ako lesy.

Na druhej strane, tieto miestne chatky boli postavané v radoch, jedna tesne vedľa druhej, a boli zariadené luxusne. (ale aby som povedala pravdu, zo zadných dverí sme mohli vidieť „lesy“). Takéto veci v ňom zvyčajne vyvolajú mierne zdvihnuté obočie a mierne pohŕdanie.

A áno, vedel som, že ich bude považovať za predstierané chatky – a možno aj boli – ale pár dní sme predstierať mohli, nie?

Ďalší problém bolo načasovanie. Boli sme uprostred hektického a stresujúceho obdobia. Z časového hľadiska sme si tieto mini medové týždne nemohli dovoliť; bol to mimoriadne nevhodný mesiac na naplánovanie romantiky. Ale podarilo sa mi presvedčiť Matta, že možno práve preto by sme to mali urobiť.

A tak sme išli.

Vzali sme kľúče z recepcie, prešli sme cez malý mostík do našej malej chatky lásky v lese. Matt „dramaticky“ otvoril dvere a ja som natáčala veľkolepý moment na mobil.

Celý čas som sa smiala. . . počula som ako cvakol dverami. Zo zábavy sa tváril, že ma vymkol vonku na snehu. Veľmi zábavné, Matt Jacobson!

Až keď sme vošli dnu a zavreli za sebou dvere, došlo nám to: nasledujúcich štyridsaťosem hodín sme mali byť sami.

Tak, a medové dni mohli začať.

Boh má rád peknú romantiku

Počas môjho dospievania a mladosti by som nikdy tieto dve slová nespojila: Boh a romantika. Pre mňa to boli dve úplne odlišné témy, ktoré nemali vôbec nič spoločné. A predsa som nevysvetliteľne túžila po romantike – pred svadbou aj po nej. Naozaj mi to nedávalo zmysel. Prečo by praktická, prízemná kresťanka ako ja túžila po takých nepraktických a nehmotných veciach? Prečo to tak bolo? Nad touto otázkou som dlho premýšľala. Nakoniec som sa spýtala Matta, čo si myslí, prečo je v človeku táto spaľujúca túžba.

Samozrejme, že môj manžel pastor mal pripravenú odpoveď. Ale nezačal hovoriť o Šalamúnovej piesni, ako by som to očakávala. Vytiahol hneď začiatok v knihe Genezis. Povedal: „Pozri sa, kniha začína dvomi nahými ľudmi, ktorí sa prechádzajú po záhrade, takže túžba nie je nič prekvapujúce. Skús o tom premýšľať, aké to muselo byť krásne a neuveriteľne horúce.“

Zaujímavé. Nikdy som o tom takto nepremýšľala. Vždy som sa zameriavala na to, čo potom nasledovalo... jablko, had, hriech, vyhnanie z raja a následná vražda . Vždy som sa sústredila na túto časť Biblického príbehu. K tomuto okamžite smerovali moje myšlienky.

Možno aj vaše myšlienky vždy idú podobne ako moje. Ale skúsili ste si predstaviť, aké to muselo byť pred pádom a hriechom? Všetko bolo svieže a zelené. Exotické a sladké. Muž a žena stvorení jeden pre druhého.

Eden musel byť na začiatku úplne nádherný – presne tak, ako to Boh navrhol a Adam s Evou museli zažívať tie najromantickejšie chvíle všetkých čias.

Viete, čo sa mi najviac páči na tomto obraze? Že všetko bolo také jednoduché, tak veľmi prirodzené a dobré.

Hľadáte vo vašom vzťahu viac romantiky?

Neseďte len tak pasívne a nečakajte, kedy sa romantika zázračne objaví. Skúste niečo pre to urobiť. Nemusíte si rezervovať chatku, ani drahú hotelovú izbu, aby ste si užili romantický víkend. Vy dvaja môžete popremýšľať nad niečim, čo sa vám páčilo na začiatku vášho vzťahu. Alebo popremýšľajte, čo ste nikdy predtým spolu neskúsili.

A ak nemôžete odísť z domu? Keď budú vaše deti v posteli, môžete si dať rande na terase a pozorovať hviezdy. Alebo si môžete urobiť domáci piknik. Roztiahnite na zem deku, do stredu položte kôš naplnený dobrotami a dajte si pohár niečoho dobrého. Vyhraďte si pár hodín na to, aby ste si užili romantiku od Boha, ktorá na vás čaká.

Nehanbite sa rozprúdiť krásu a tajomstvo medzi dvomi ľudmi, ktorí sú stvorení jeden pre druhého. Užite si trochu romantiky.

Did You Know That God Loves a Good Romance? - Club31Women

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové