Čo si od vás manžel vlastne želá

Čo si od vás manžel vlastne želá

Magazín Ver.sk 15.04.2021 3 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson 

Celé to začalo v kaviarni – presne tak ako mnohé iné významné chvíle v mojom živote. S manželom sme sedeli v novootvorenej reštaurácii Starbucks v nákupnom centre Green Hills a pili sme kávu. Vtedy išla okolo moja drahá priateľka Susan.

Tvár sa mi rozjasnila hneď ako som ju uvidela.

V tom čase sme sa poznali len krátko. No táto žena bola ako moja spriaznená duša. Začali sme si vynikajúco rozumieť už na prvom stretnutí a hneď sa z nás stali dobré priateľky. Keď sa naša mladá rodina presťahovala do Nashville cítila som sa trochu opustená, až kým som ju nestretla. Takže, byť s ňou bolo pre mňa niečo ako nadýchnuť sa čerstvého vzduchu.

 Preto som sa na ňu veľmi milo usmiala a pozdravili sme sa: „Ahoj, dievča! Ako sa máš?“ Úprimne sme sa objali a obe sme začali rozprávať o novinkách v našich životoch. Pochválila som jej nové šaty a  upravené vlasy. Zaďakovala som jej za knihu, ktorú mi požičala. A oduševňovala som sa, aká som šťastná, že som ju mohla vidieť!

 Potom som si všimla, že môj manžel zostal zamyslený. Počkala som, kým kamarátka odíde a opýtala som sa ho, čo sa stalo. Nad niečím zjavne hlbšie premýšľal. To som videla jasne.

Ale on váhal. Nezdalo sa, že by mi chcel povedať, čo sa deje. Nakoniec povedal úplne potichu, ledva som ho počula: „Veľmi by som si želal, aby si bola taká aj ku mne.“

„Dobre, ale aká by som mala byť?“ spýtala som sa.

„Rozžiarená, sladko sa usmievala. Hovorila so mnou milo a povedala mi pekné veci.“

Och.

Viac som nepotrebovala vysvetľovať. Presne som vedela o čom hovoril. A mal pravdu. Na Susan som sa stále usmievala. Pre neho som si schovávala svoju nevrlosť.

Nebolo to celkom v poriadku

Zriedka som sa trápila nad tým, aby som k nemu bola jemná. Zvlášť milá alebo zdvorilá. Aby som bola úprimná, svojmu manželovi som veľa podobných láskavosti neponúkala. Očakávala som, že ma jednoducho bude milovať takú, aká som. Pre neho som nemala žiadne „sladkosti.“ Aké to muselo byť pre neho ťažké, keď ma videl, ako som nasadila svoj „sladký úsmev“ pre všetkých ostatných – všetkých okrem toho, ktorému som sľúbila svoju celoživotnú lásku.

Na tomto nie je niečo celkom v poriadku.

Keď chce váš manžel milú manželku

Necíťte sa zle, ak sa vás tieto veci dotýkajú a začínate sa cítiť previnilo. Ja som sa tak cítila tiež. Niečo na tom bolo skutočne nezdravé. V tých chvíľach som sa cítila definitívne usvedčená.

Takže, dievčatá, toto ma donútilo zamyslieť sa…

Ak na tvár nasadíme ten najmilší úsmev pre naše sestry?

Ak naše najmilšie a najvrúcnejšie slová hovoríme našim priateľkám?

Ak sa delíme o naše najvľúdnejšie myšlienky s kamarátkami?

Potom by sme mali pouvažovať nad tým, aké ťažké to musí byť pre neho sa  na nás pozerať. Možno  sa o tom nezmienil – nevie, ako by to povedal – ale myslím si, že by veľmi ocenil, ak by sme mu povedali pár milých slov a ukázali sladký úsmev.

Takže, aj keď ste spolu takmer každý deň, prečo sa trochu nerozžiariť, ak vojde do miestnosti? Povedzte mu, ako dobre dnes vyzerá. Aká ste šťastná, že ho vidíte. Vrelo ho objímte a možno aj niečo viac. Nasaďte si svoj sladký úsmev a povedzte mu niečo pekné. Je to ako vdýchnutie čerstvého vzduchu.

On túži po milej žene.

https://club31women.com/husband-actually-wishes/

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk