Keď je príliš ťažké byť vynikajúcou manželkou

Keď je príliš ťažké byť vynikajúcou manželkou

Magazín Ver.sk 13.05.2021 4 minúty na prečítanie

Napísala: Christin Slade

Môžem byť skutočne vynikajúcou manželkou? Čo ak je to príliš ťažké?

Nedávno som položila ženám otázku: „Prečo by sme mali chcieť byť vynikajúce manželky?“ A odpovede zhrniem do jednej vety: pretože by sme si mali ctiť Boha tým, že si ctíme svojich manželov.

Niekedy sa nám to však môže javiť ako nedosiahnuteľný cieľ. Často máme mylnú predstavu o tom, čo znamená byť vynikajúca. Napríklad máme pocit, že byť vynikajúca znamená byť dokonalá.

Niekedy veríme tomu, že byť vynikajúca znamená vyzerať rovnako pre každú dvojicu, ale toto nikdy nie je pravda. Je tiež dôležité pochopiť, prečo byť vynikajúca manželka nie je len nejaký biblický termín. Je to skutočne nevyhnutné pre pevné manželstvoKaždý manžel má túžby, preferencie a potreby, ktoré sa líšia od iných a je to na nás, manželkách, aby sme ich rozpoznali a videli aj to, ako to ovplyvňuje naše manželstvo.

Takže, ak sa vám myšlienka byť vynikajúca manželka zdá príliš tvrdá, začnite tu...

Buďte milá

Môže sa to zdať jednoduché. Ale skúste byť milá aj keď sa veci nedejú podľa vašich predstáv, tak ako by sa vám to páčilo a keď váš manžel  mal stresujúci deň v práci a očividne prišiel domov mrzutý.

Buďte láskavá aj keď máte ťažký deň a keď máte s manželom nezhody (áno, aj keď s ním nesúhlasíte, môžete byť láskavá!)

Môže to vyžadovať trochu cviku, ak nie ste zvyknutá to takto robiť. Nie je pravda, že by sme chceli byť zámerne zlomyseľné, ale často  sa necháme ovládať emóciami a potom je výsledok zlý. Našim cieľom by malo byť udržať emócie pod kontrolou, aby naša odpoveď odvrátila potenciálny a často nepotrebný konflikt.

Každý manžel má svoje špecifické vlastnosti, ktoré by sme mali rozpoznávať a naučiť sa s nimi pracovať.

Napríklad, mnohí muži sa stresujú kvôli financiám. Toto sa dá zistiť aj vo veľmi krátkom manželstve. Zistíte vzostupy a pády nálady podľa toho, ako sa darí zarábať peniaze. Môže sa to opakovať aj každý týždeň!

V takejto situácii budeme mať príležitosť ukázať svoju láskavosť skrze slová, tón hlasu a cez skutky, keď sa bude vyrovnávať so stresujúcou situáciou.

Byť láskavá môže priniesť veľký rozdiel v tom, či sa situácie zmierni, alebo vyostrí.

Akými praktickými spôsobmi sa môžete správať k svojmu manželovi láskavo?

Povzbuďte ho slovami. Manželia potrebujú, aby ich budovali hlavne ich manželky. Keď mal v práci ťažký deň, pochváľte ho, že usilovne pracoval pre svoju rodinu a povedzte mu, ako veľmi si to vážite. Nepredpokladajte, že to vie sám. Povedzte mu to.

Dávajte mu najavo, aký je pre vás veľmi cenný. Často mu robievajte jeho obľúbenú večeru, dbajte na to, aby mal svoju obľúbenú košeľu vždy čistú a ožehlenú. Urobte si čas a robte spolu niečo, čo má rád. Ukážte mu, ako veľmi si ho vážite.

Nenadávajte a nepodpichujte ho. Povedzme si úprimne... môže to byť ťažké. Použitie výrazov nadávanie a podpichovanie sa zdá trochu drsné, však? Keď opravujeme manžela, pretože zle umyl riad, alebo opral oblečenie, tak sme ho vlastne pokarhali za to, že nám pomohol. Keď mu neustále pripomíname projekt, ktorý sa už dávno mal začať (alebo dokončiť), podpichujeme ho, pretože náš harmonogram je cennejší ako jeho. Verte mi, keď vám poviem, že to má zvyčajne opačný účinok, ako by ste chceli.

Láskavosť má naopak pozitívny vplyv na vaše manželstvo.Najmä časom zistíte, že výsledky nie sú vždy okamžité, alebo také, ako by ste čakali. Niekedy sa budete musieť vyrovnať s osobnými emóciami, keď budete búrať múry svojich vlastných očakávaní.

Niektoré veci, ktoré môžete zažiť, keď si vo svojom manželstve zvyknete byť láskavá:

Obeta. Byť láskavá, keď je to ťažké, bude obeta. Ale obeta prináša rast vo vašom vnútri a tiež vo vašom manželstve! To sa bude skutočne počítať. Keď sa vám bude zdať príliš ťažké byť láskavá, modlite sa. Verte, že Boh prinesie ovocie - aj keď to nebude okamžite.

Sklamanie. Keď váš manžel hneď nespozná vaše úsilie, budete zažívať sklamanie. Ale pamätajte na svoj cieľ... nerobíte to pre svoju slávu. Možno nikdy nebudete počuť: „Som tak rád, že si bola na mňa milá práve v tej chvíli.“ Ale môžete počuť: „Miláčik, milujem ťa. Ďakujem, že ma podporuješ.“ Alebo vám to len pomôže zlepšiť zlé situácie. Nehľadajte jeho vďačnosť, pretože pravdepodobne nepríde priamo.

Sebaovládanie. Vtedy, keď je pre vás najťažšie byť láskavá, dozviete sa niečo o tom, ako sa viete ovládať. Niekedy sa budete musieť zastaviť a modliť sa skôr, než vyslovíte milé slová, alebo urobíte láskavé gesto. Ak máte pocit, že budete reagovať prehnane, urobte krok späť skôr, než vstúpite do dialógu.

Nezabúdajte na to, že ide o ovocie, ktoré nemôžete „vytvoriť“ sama. Bude potrebné, aby ste Boha prosili o pomoc tak často, ako to budete potrebovať. Je ľahké byť láskavá, keď chcete byť láskavá. No chovať sa láskavo, keď je to ďaleko od vašich túžob, to bude vyžadovať prácu Ducha Svätého. On je verný!

https://club31women.com/when-being-excellent-wife-too-hard/

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk