Viac romantiky v každodennom manželstve

Viac romantiky v každodennom manželstve

Magazín Ver.sk 28.07.2021 3 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Chcete vniesť do svojho každodenného života v manželstve viac romantiky?

Mám pocit, že to všetko začalo telefonátom mojej priateľky Phylicie, hoci v skutočnosti to v istých ohľadoch začalo už dávno predtým.

Phylicia mi zavolala, aby mi povedala o svojom nápade, ako chce pestovať vo svojom manželstve viac romantiky. Nebola veľmi spokojná so svojim súčasným stavom päťročného manželstva a preto bola odhodlaná vrátiť do svojho vzťahu viac vášne a hravosti. Mala pocit, že keď sa so svojim manželom stretne v kuchyni, je to viac menej stretnutie dvoch spolupracovníkov a nie milencov.

Preto sa moja priateľka rozhodla podniknúť kroky na zmenu v ich manželstve. Sadla si a spísala tridsať nápadov, ktoré chcela vyskúšať. Začala tým, že mu dá dlhší bozk, keď bude odchádzať, sem tam ho rozosmeje vtipom a skončila tancovaním v kuchyni.

Body, ktoré spísala nazvala:

Experiment s flirtovaním

Spočiatku bola trochu nervózna z toho, ako „prenasleduje“ svojho manžela Josha takýmto spôsobom a veľmi chcela vedieť, čo si o tom môže jej manžel myslieť. Ukázalo sa, že sa mu jej ľahké flirtovanie páčilo a dobre to prijal, dokonca začala prijímať aj odmenu! Vo všedný deň ju prekvapil fľašou vína. Spýtal sa jej na prácu. Uťahovali si zo seba a opäť sa začali spolu smiať.

Philicia bola s výsledkom svojho experimentu tak spokojná, že mi musela zavolať a podeliť sa so mnou o túto úžasnú zmenu.

Nájsť skutočnú romantiku

Veľmi ma to zaujalo. Odpovedala som na Phyliciin experiment s flirtovaním.

O to viac ma to zaujalo, že som si podobný jav tiež uvedomovala vo svojom dvadsaťosemročnom manželstve. Priznala som sa jej, že sa vo svojom manželstve tiež snažím o niečo ako „profesionálny flirt,“ hoci som to pomenovala po prvý krát.

To „čaro,“ ktoré vyžarovalo z môjho manželstva navonok pre druhých ľudí, bolo v skutočnosti výsledkom nášho flirtovania v zákulisí.

Neustále si svojho manžela Matta doberám, zámerne sa ho dotýkam a prenasledujem ho romantickým spôsobom. Robím to často. Pretože, táto koketná zábava, ktorá bola v našich prvých rokoch samozrejmá, sa ukázala byť aj v nasledujúcich rokoch oveľa pôsobivejšia ako by si človek dokázal predstaviť. Uvedomila som si, že naša hravá vášeň sa prelieva do mnohých oblastí nášho vzťahu.

Flirtovanie zlepšilo našu vzájomnú komunikáciu a uľahčilo nám dostať sa z ťažkých situácii, ktoré sa v živote objavili. Okrem toho nás naše ľahké flirtovanie viac zblížilo a viedlo k vzájomnému hlbšiemu spojeniu. Takto sa naše každodenné situácie menili na skutočný romantický románik.

„Prenasledovanie“ môjho muža

Svoj vlastný experiment s flirtovaním som začala vážne praktizovať až po siedmych rokoch manželstva. Zistila som, že sa cítim fádna a osamelá, že bojujem s hlučnými požiadavkami svojich štyroch detí vo veku do päť rokov. Potom sa Matt jedného dňa vrátil domov z práce, prišiel ku mne a s láskou ma objal, keď som pripravovala večeru. Ale ja som necítila nič. Pripadala som si opotrebovaná a mrzutá. Nad jeho pokusom som len pokrčila ramenami.

Potom som si zrazu uvedomila: „Čo by sa stalo, keby som sa zachovala inak a neodpísala ho pri jeho pokuse? Čo ak by som sa otočila a pritúlila sa k nemu?“ Odpoveď som zistila, keď sa naša kuchyňa takmer rozhorela našou rozvírenou vášňou.

A vtedy som si to uvedomila: „Obviňovala by som svojho manžela z nudnej rutiny, v ktorej sme sa ocitli, hoci som možno ja mala zmeniť postoje a robiť veci inak.“

Uvedomila som si, že všetko môže byť iné. Takže, od tej doby som cieľavedome prenasledovala svojho muža. Snažila som sa vymyslieť veľa spôsobov ako zapáliť viac ohňov a vniesť do nášho rušného každodenného života viac romantiky.

Aj teraz, takmer o tri desaťročia neskôr môj Experiment s flirtovaním pokračuje a naše manželstvo je kvôli tomu stále lepšie, bohatšie, hlbšie a zábavnejšie ako bolo na začiatku.

https://club31women.com/more-romance-everyday-marriage/

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk