Ženy so silnou povahou a muži, ktorí ich milujú

Ženy so silnou povahou a muži, ktorí ich milujú

Magazín Ver.sk 09.04.2021 3 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Manžel, ktorý sa rozhodne milovať ženu so silnou povahou, je skutočne pokladom.

Neviem presne, ako to celé začalo. Mám pocit, že to začalo jednou knihou, ktorú som pred pár rokmi čítala. Nemyslím si, že autor mal v úmysle odovzdať odkaz knihy tak, ako som ho ja pochopila. Urobila som si vlastný záver. A bol takýto: Ak chcem byť dobrou manželkou - biblickou manželkou, budem sa musieť trochu zmierniť.

Dobre, nie trochu, ale veľa.

Musela som prehltnúť svoje komentáre ku každej veci, a zdržiavať sa. Chcela som to urobiť pre svoje dobro. Alebo aspoň pre dobro svojho manžela.

Začala som radikálne bojovať proti svojej ostrosti. Manželovi som nepovedala, o čo mi ide, ale rozhodla som sa, že od tej doby budem jemná. Že sa zmením na dobrú tichú manželku.

Tým, ktorí ma poznajú, musí toto celé pripadať dosť vtipné. Asi si to ani neviete predstaviť. Ale vážne som sa o to pokúšala. Chvíľu sa mi celkom dobre darilo. . . až neskôr, jedného dňa, keď sme postojačky pri klavíri diskutovali o istom predmete, ktorý bol pre mňa vášňou. Vtedy som to nezvládla.

Skoro som zakričala: „JA TO PROSTE NEDOKÁŽEM!“

Nedokážeš čo??" zdvihol obočie môj manžel.

"Nedokážem jednoducho držať ústa a nevyjadrovať všetko, na čo myslím, alebo čo cítim!" Prakticky som sa triasla frustráciou.

Potom – hoci má môj manžel skutočne veľmi citlivú dušu - vybuchol do smiechu.

Odolala som pokušeniu hodiť do neho starý červený spevník. Ale bolo to len tak, tak.

Nakoniec som bola rada, že sa táto udalosť odohrala, pretože som potrebovala počuť to, čo potom povedal...

"Ale, zlato, nechcem, aby si bola “tichá a utiahnutá ". Vzal som si ťa preto, lebo si vážim tvoju silnú povahu a vášnivé srdce. Nevedela si to? Presne toto na tebe milujem. “

Oh. Ty ma vážne miluješ takúto?

A potom sa mi konečne podarilo zosúladiť to, že môžem byť žena so silnou povahou a zároveň byť biblická manželka.

Milujem to na tebe

Možno niektoré z vás v tomto nevidia problém a pýtajú sa. Čo? V čom je problém?

„Problém“ je, že Písmo hovorí o „kráse jemného a tichého ducha“ (1 Pt 3: 4). Ja som sa skutočne chcela prispôsobiť tomuto opisu. Ale nevedela som, ako to mám urobiť.

Možno aj vy patríte medzi ženy so silnou povahou. Nevzdáte sa, ste ochotná postaviť sa za to, čo považujete za správne, a vášnivo sa zaujímate o svoju rodinu a svet, v ktorom žijete.

Takže, toto je jasné.

A hádajte čo? Je to v poriadku.

Takže, chcem povzbudiť všetky ženy so silnou povahou a vášnivým srdcom.

Je tu niekoľko krásnych právd, ktoré si treba zamilovať:

Žena so silnou povahou si môže zachovať tiché srdce. Nie je rozrušená vo svojom duchu a napriek tomu zostáva pevná vo svojom presvedčení. Krásnym príkladom je Elisabeth Elliot - jedna z najsilnejších žien môjho známeho a tiež autorka knihy Keep a Quiet Heart.

Žena so silnou povahou čerpá svoju silu z Krista - nie zo seba. Môžem robiť všetko prostredníctvom Krista, ktorý ma posilňuje (Flp 4,13). Vždy pamätajte na pravý Zdroj svojej sily.

Žena so silnou povahou si dokáže vážiť svojho manžela. Svoju silu využíva na podporu svojho manžela. Nie proti nemu (Ef 5,33).

Žena so silnou povahou si pestuje láskavého ducha. Láskavosť a sila nie sú protiklady. Tieto dve vlastnosti skutočne môžu - a mali by - ísť ruka v ruke.

Žena so silnou povahou kráča v pokore. Vie dobre, že len preto, že sa v niečom cíti silnejšia, to ešte nemusí znamenať, že má v tej veci pravdu (viete, o čom hovorím!). Nenechajte svoju intenzitu, aby zvíťazila nad všetkým.

Boh vám dal to úžasné, vášnivé srdce. Pokiaľ sa podriadite Bohu budete presne tam, kde vás chce mať. A tiež, ste presne tam, kde chce váš manžel.

Áno, váš muž to na vás miluje.

Silná žena alebo nežný a tichý duch? Medzi týmito dvomi vecami si nemusíte vyberať.

Strong-Hearted Women {And the Men Who Love Them} - Club31Women

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové