Ježišu, tvoja láska jednoducho nestačí

Ježišu, tvoja láska jednoducho nestačí

Emily Wilson 30.03.2023 4 minúty na prečítanie

      Pred niekoľkými mesiacmi som sa rozprávala s jednou mladou ženou, ktorá zúfalo túži po romantickom vzťahu. Počas nášho rozhovoru sa so mnou podelila o to, že vo svetle jej túžby po vzťahu sa jej Ježišova láska jednoducho nezdá dostatočná.

      Keď som to počula, srdce mi prebodla bolesť. Musela som sa zastaviť a znova a znova premýšľať nad tými slovami.

      Silno som tie slová vnímala a premýšľala o nich v hĺbke svojej duše. Spomenula som si pri tom na mnohé chvíle, keď sa mi Ježišova láska nezdala dostatočná pre moju slabú, krehkú ľudskosť a túžbu po povrchných, pozemských veciach. Premýšľala som o tých chvíľach, keď som jednoducho túžila po niečom viac... o chvíľach, keď som sa k nehmotnej Božej láske správala, akoby to bolo niečo, čo dušu nenaplní tak, ako to dokáže tá hmatateľná a bezprostredná. Znova a znova som o tom hĺbala...až som sa ocitla na Kalvárii. 

      Predstavovala som si, ako stojím pred Ježišom visiacim na kríži na Golgote, a ako pri tom nahlas vyslovujem tie slová... „Ježišu, toto mi jednoducho nestačí. Potrebujem, aby si pre mňa urobil viac.“

      Azda mu tie slová nevravím toľkokrát aj svojimi myšlienkami a rozhodnutiami? Či som mu neukázala znova a znova, že dávam prednosť mnohým iným veciam na úkor jeho lásky? Keď to pred Ježišom vyslovím nahlas, každú bunku môjho tela zaplaví hanba. Predstavte si, aké by to bolo, keby vedľa mňa stála Mária, ktorá smúti za svojím jediným synom, a počula by tieto slová vychádzať z mojich úst.

      Viete si to predstaviť?

      A predsa ich opakujeme znova a znova svojimi rozhodnutiami, svojím zúfalstvom, svojím nešťastným lipnutím na hmotných veciach a tom, o čom nám svet hovorí, že nás naplní... Ježišu, vďaka ti za hento a tamto, ale ja potrebujem lásku priateľa alebo manžela... potrebujem zažiť významnejší úspech... potrebujem vlastniť dom... potrebujem viac peňazí... potrebujem väčšie uznanie... aby som bola šťastná, aby som nadobudla pocit, že mám dosť, aby som mala pocit, že môj život za niečo stál, za čokoľvek. Tvoja láska... no, jednoducho nestačí.

      „Ježišu, tvoja láska je pre mňa viac než dosť. Je viac než dosť.“

      Mám veľmi živú spomienku na konferenciu, na ktorej som sa zúčastnila pred niekoľkými rokmi. Práve sa začínala adorácia a jeden svätý kňaz pristúpil s monštranciou a položil ju na oltár. Kým kľačal a my sme spievali, oltár zaplavil dym kadidla. Odčítala som mu z pier, ako sa horlivo modlí: „Ježišu, tvoja láska je pre mňa viac než dosť. Je viac než dosť.“ Moc tohto okamihu ma bude sprevádzať snáď do konca života.

      Pamätám si, ako som tam kľačala a pomyslela si... toto je človek, ktorý nikdy nebude mať to, čo svet sľubuje, že ho naplní – romantické vzťahy, peniaze, sex alebo svetskú moc. A predsa vie, že keď kľačí pred Kráľom a prežíva každý deň v prítomnosti všemohúceho Boha – jeho láska stačí a vždy stačiť bude.

Možno sa vám stáva, že uveríte, že potrebujete viac než jeho nekonečnú lásku. Že keby ste len mali „X“, tak by ste konečne dosiahli naplnenie, po ktorom hlboko túžite. V týchto chvíľach vás chcem prizvať do tejto scénky...


      Postavte sa pred neho na Kalvárii a skúste to vysloviť nahlas:

      „Ježišu, tvoja láska jednoducho nestačí.“

      Som zvedavá, či sa vám podarí vysloviť aspoň prvé dve slová, keď tam visí a krváca za vás.


      Možno ide o miesto, kde potrebujeme chvíľu pobudnúť – postaviť sa pred neho, hľadieť na neho a uvedomiť si... že toto je všetko. Neexistuje nič väčšie, čo by mohol urobiť, aby dokázal nekonečnú hĺbku svojej lásky. Neexistuje nič viac, čo by za vás mohol dať, ako svoj život. Ponorte sa do nekonečného naplnenia, ktoré môžete čerpať z tejto – a len z tejto – lásky. Dáva vám ju v plnosti, aby ste sa do nej zahĺbili, prijímali ju a túžili po nej. Ak vám nestačí On sám v celej svojej podstate – jeho telo, krv, duša a božstvo – čo vám bude stačiť? 


     Článok v origináli si môžete prečítať tu: https://emilywilsonministries.com/blog/2018/1/16/jesus-your-love-just-isnt-enoughKatalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové