Jeho spôsob, ako vás milovať

Jeho spôsob, ako vás milovať

Magazín Ver.sk 04.08.2021 4 minúty na prečítanie

Napísala: Lisa Jacobson

Čo ak jeho spôsob, ako vás milovať, nie je vôbec taký, ako ste si ho predstavovali?

Už ste niekedy zažili týždeň, keď prichádzala jedna ťažká vec za druhou? Určite poznáte týždeň o ktorom hovorím.

U nás to začalo neobvyklou zimnou búrkou. Nie je to tak, že by na západe pobrežia Tichého oceánu nikdy nesnežilo, ale táto zimná búrka bola oveľa väčšia ako to, čo sme dovtedy zažili. Napadol sneh, potom ešte viac snehu, potom ľad a na to ešte viac snehu. A neverili by ste, že sa to stalo práve ten týždeň, keď bol môj manžel mimo mesta, kvôli knihe o manželstve....

(Asi si viete predstaviť, kam tento blog smeruje.)

Nepovedala by som, že som v tomto žena „Pionierka,“(tuto asi skor skautka )  ale bola som rozhodnutá, že aj napriek nepriaznivému arktickému počasiu túto situáciu zvládnem. „Určite to zvládnem,“ povedala som manželovi a on mi veril.

Zvládala som to, až kým nezamrzlo čerpadlo v studni. To znamenalo, že sme nemali žiadnu vodu. Ale nebojte sa, ani to ma úplne nezlomilo! Prečítala som časopis „Dom na periférii“ a zistila som, čo mám robiť. Roztavila som sneh na sporáku a ta-dá! Mali sme teplú vodu. Cítila som sa vynaliezavá ako priekopníčka. Ale o deň neskôr nám došiel propán. Znamenalo to zimu v celom dome. Takže som sa so všetkými deťmi chúlila pri krbe a snažili sme sa zohriať.

Deťom sa to veľmi páčilo! No mne sa to páčilo oveľa menej.

Najmä keď som si uvedomila, že ak nemáme propán, nemáte ani žiadnu teplú vodu, čo znamená žiadne kúpanie – ak práve nie ste členom skupiny ľadových medveďov, čo ja určite nie som.

Čakala by som trochu súcitu a tiež povzbudivé „bravo!“ Pretože to bol skutočne veľmi ťažký týždeň a vôbec som nemala chuť takýmto spôsobom začínať nový rok.

Teraz sa vrátim späť k môjmu manželovi a jeho knihe o manželstve...

Takže, na konci neobvykle dlhého, ťažkého týždňa, môj manžel prekonal problémy s cestovaním v nepriaznivom zimnom počasí a vrátil sa domov.

Chytil ma do náručia, pobozkal ma a povedal mi, aký je hrdý na mňa, na moju silu a statočnosť v takých náročných podmienkach.

Nie, takto to nebolo. Toto sa nestalo.

Vlastne ako vošiel do domu – ako neohrozený hrdina – okamžite začal telefonovať a zisťovať, či našu cestu prídu odhrabať, pretože bola celá zasypaná snehom.

Potom objal deti a večer sme strávili spolu ako rodina.

Vyzerá to ako krásny obraz, však?

No na niečo zabudol.

Mám pokušenie prestať písať a nechať tento článok zakončený šťastným koncom. Ibaže som sľúbila, že budem čestná a to by nebolo čestné. Pretože som ešte nepovedala, čo sa stalo potom. Keď deti odišli spať, otočili sme sa k sebe a... ja som sa zrútila. Bola som unavená, znechutená a moje city boli zranené, lebo ma po príchode domov nepobozkal. A nielen to, chcela som od neho počuť, akú úžasnú prácu som urobila, keď bol preč.

Chcela som počuť, ako veľmi ma miluje.

Chvíľu na mňa pozeral a sledoval, ako sa moje oči plnia slzami. Pravdepodobne sa blížila ďalšia hádka o ktorých písal vo svojej knihe o manželstve.

Ale zlatko, veľmi ťa milujem – povedal mi.

Takže som to skúsila znovu: „Ale si ma ani len nepobozkal, keď si prišiel domov!“

Váhavo sa na mňa pozrel, tak ako vždy keď si nie je istý, či sa má smiať, alebo ma objať. Aj keď ho skúsenosti naučili, že objať ma je najbezpečnejšie. Takže ma objímal a pokúsil sa mi to vysvetliť znovu. „Vieš, láska, keď sa postarám o odhrnutie snehu z našej cesty, vtedy ťa v duchu milujem. Milujem ťa z celého srdca. Starám sa o teba a to je môj spôsob, ako ti to povedať....“

Ľúbim ťa.

Prinútila som sa nad tým premýšľať. Zdalo sa mi to trochu hlúpe. Ako môže „odhŕňanie snehu“ nahradiť bozk? A čo žiarivá pocta tomu, akou neuveriteľnou manželkou som bola, keď som zvládla tak stresujúce podmienky?

Ale mohla som povedať, že bol úprimný. A mohla som si len predstavovať, ako by to všetko vyznelo v manželskej oddanosti na ktorej sme pracovali. Tak som sa zasmiala. Skôr na sebe. A nakoniec som mu poďakovala za to, že ma miluje tým, že „dal odhrnúť sneh z našej cesty.“ Čo bol romantický, predpokladám priekopnícky spôsob vyznania lásky.

Nasledujte Sväté Písmo.

Takže, možno som to len ja a možno je nás viac, ktoré sme zažili okamihy, alebo viac chvíľ v manželstve, kedy mužova láska nevyzerala úplne tak, ako by si ju žena predstavovala.

Vlastne tak nevyzerala vôbec. Ale muž sa vám svojim spôsobom úprimne snažil prejaviť lásku.

Navrhujem vám toto: Otvorte oči a uvidíte, že sa skutočne snaží. Že aj keď nedodržuje scenár, ktorý ste mu stanovili, stále sa to počíta ako láska.

Tiež nie je nič zlé na komunikácii, aby ste mu povedali, čo má pre vás zmysel. Neznamená to, že mu nemôžete povedať: „Hej, a čo tak pobozkať ma priamo na pery, pane!“ alebo „Mohol by si použiť pár slov uznania, a povzbudiť ma, zlato!“

Ale potom sa objímte a uspokojte sa so sledovaním snežného pluhu, ktorý behá hore dolu po ceste, aby odhrnul cestu k vášmu domu - v skutočnom priekopníckom štýle.

Ak vás zaujíma, či sa tento príbeh skončil dobre, tak vám poviem, že áno. Skončil sa spätným dlhým bozkom.

https://club31women.com/what-if-his-way-of-loving-you-isnt-at-all-the-way-you-pictured-it/

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové