Príprava na Turíce: Naplnenie Duchom Svätým nás robí “ÚPLNÝMI” ĽUĎMI

Príprava na Turíce: Naplnenie Duchom Svätým nás robí “ÚPLNÝMI” ĽUĎMI

Mário Tomášik 26.05.2020 2 minúty na prečítanie

“Lenže hovorím vám pravdu: Je pre vás lepšie, aby som odišiel. Lebo ak neodídem, Tešiteľ k vám nepríde. Ale keď odídem, pošlem ho k vám.” Jn 16:7 

V poslednom zamyslení sme hovorili o tom, že Bohu ide o naše srdce. Že on chce vzťah z každým jedným z nás. A toto je práca (úloha) Ducha Svätého. Aj preto Ježiš hovorí, že potrebujeme Tešiteľa. Boh dlho pripravoval aj príchod svojho Syna na tento svet, aj vyliate Ducha Svätého na svoj ľud. Ježiš spomenuté slová hovorí tesne pred svojou smrťou. Hovorí ich v hornej miestnosti. Presne na tom istom mieste, kde onedlho (ešte to netušiac) zažijú jeho nasledovníci príchod Tešiteľa. Učeníci sú zbožní židia, poznajú texty z prorokov, poznajú prisľúbenie o vyliatí Ducha. No nevedia presne, čo to znamená. Ježiš ich na to pripravuje. Lebo o asi 40 dní im to pripomenie znova a vystúpi do neba. 

Pavol v Liste Galaťanom hovorí, že Ježiš nás vykúpil, aby sme mohli dostať prisľúbeného Ducha. Viacerí cirkevní otcovia hovoria o tom, že cieľom spásy je, aby sme dostali Ducha Svätého. Lebo ak sa necháme naplniť Duchom Svätým, tak nás to doslova PRETVORÍ A PREMENÍ. Používajú dokonca slovo "ZBOŽŠTÍ". Lebo ak ťa napĺňa Duch Svätý, tak do tvojho bytia, tvojho vnútra prichádza Božia prítomnosť a to ťa naozaj robí iným. 

Každý z nás bol stvorený tak, aby bol schopný prijať a niesť túto Božiu prítomnosť, a keď sa to udeje, tak sa stávame "úplnými" ľuďmi. Lebo dovtedy nám niečo chýbalo. My ľudia často prežívame určitú nespokojnosť, necítime sa byť naplnení, pochopení, prijatí. Myslím, že naozaj nám niečo chýba. To, aby nás napĺňal Duch. Cítiš, že ti niečo chýba? Popros Boha, aby ťa naplnil svojím Duchom. Je to pre teba lepšie. Veľmi tomu neveríš? Nevadí, len to vyskúšaj. 


Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové