Karty - príprava na manželstvo

Karty - príprava na manželstvo

Magazín Ver.sk 01.12.2022 4 minúty na prečítanie

     Vianočné svetlá vo výkladoch a zapálené sviečky na adventných vencoch nám napovedajú, že Vianoce sú už za rohom. Mnohí z nás sa už začali obzerať po vianočných ozdobách, darčekoch a nových receptoch na vianočné pečivo. Niektorí si zasa užívajú adventné obdobie a vianočný zhon ich míňa. Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny patríte, všetkých nás spája túžba prežiť pekné Vianoce.
     Tento rok budeme Štedrý deň tráviť spoločne s Jozefom už po desiaty raz. Tešíme sa na Vianoce a rovnako tak aj našich päť malých detí, ktoré sa už nevedia dočkať, kedy zapália štvrtú sviečku na adventnom venci, pretože potom už o chvíľu príde Ježiško. Na naše prvé spoločné Vianoce však spomíname trochu v rozpakoch. Vedeli sme, že na Štedrý deň chceme byť spolu sami a naše rodiny uvidíme až na Prvý sviatok vianočný a na Štefana. 

     Blížil sa Štedrý večer a my s Jozefom sme sa veľmi tešili. Lenže keď konečne prišiel, nestačili sme sa čudovať, aké rozdielne boli naše predstavy o priebehu Štedrého večera. Chystala som sa začať zdobiť vianočný stromček a hľa, v Jozefovej rodine to jeho mama nerobievala a vzniklo prvé nedorozumenie. Teda, to úplne prvé nastalo už deň alebo dva predtým, keď sa Jozef chystal ísť pre kapra a ja som mu oznámila, že budeme mať filé - tak ako to vždy bývalo u nás. Počas prvého Štedrého večera ale aj celkovo počas prvých rokov nášho manželského života sme zažili viac takýchto nepríjemných prekvapení.

     Niektoré nedorozumenia prerástli do hlbších kríz, z ktorých sme ťažko hľadali spoločnú cestu von. Keď sme čakali tretie dieťa, naše sily aj náš vzťah sa ocitli na úplnom dne. Rutina každodenného života naše manželstvo dobehla. Vyčerpaní prácou a starostlivosťou o naše malé deti sme sa len snažili prežiť deň a dočkať sa večera. Na komunikáciu medzi nami nezostalo veľa priestoru. Avšak aj vďaka pomoci priateľov sme sa nakoniec odrazili od dna a začali sme viac pracovať na našom vzťahu a najmä na komunikácii.

      Vtedy nás napadlo, že by sme mohli nejako využiť to, čím sme si prešli, a možno jedného dňa pomôcť iným mladým párom vyhnúť sa chybám, ktoré sme urobili my. Našou najväčšou chybou bolo, že sme sa málo rozprávali, nemali sme na seba čas a niekedy sme sa o určitých témach báli hovoriť.

     Rozhodli sme sa, že si začneme zapisovať otázky, ktoré by nám pomohli, keby nám ich vtedy niekto položil, aby sme sa mohli lepšie spoznať. A tak vznikli Karty - príprava na manželstvo. Pracovali sme na nich dva roky a myslíme si, že sa nám veľmi podarili. Potešili nás reakcie snúbencov, ktorí si už Karty zahrali a veľmi sa im páčili. Pozitívne reakcie počúvame aj od manželov, ktorí sú spolu už dlho a vďaka kartám oživili svoj vzťah. Karty s obľubou využívajú aj centrá pre rodiny a kňazi ako skvelý doplnok ku kurzom prípravy na manželstvo. Ich obľúbenosť nás priviedla k tomu, aby sme ich preložili aj do slovenčiny, aby vám tak mohli ešte lepšie poslúžiť a stať sa krásnym symbolickým darčekom pre vašich blízkych. Dúfame, že aj vám pomôžu začať budovať pevné základy vášho vzťahu a možno dokonca prispejú k tomu, že prežijete radostné a pokojné Vianoce.

PRODUKT JE MOŽNÉ KÚPIŤ TU: https://www.ver.sk/produkt/1100072753/karty-priprava-na-manzelstvo

Karty - príprava na manželstvo:   

Obsahuje 225 otázok rozdelených do 49 tém zo 7 oblastí, poskytuje inšpiráciu pre zmysluplné rozhovory medzi manželmi.
Balenie obsahuje 49 kariet na praktickom kovovom rozopínacom krúžku, vďaka ktorému sa karty len tak ľahko nestratia. Karty aj s kovovým krúžkom sú uložené v pevnej škatuľke s magnetickým zatváraním.

Obsah balenia:
49 kariet s rozmermi 8 x 12 cm z kvalitného papiera s gramážou 400 g/m2.
1 karta s návodom.
Rozopínací krúžok s priemerom 30 mm.
Krabička z tvrdého kartónu s magnetickým zatváraním. Rozmery : 138 x 96 x 43 mm
Hmotnosť výrobku: 295 g.

Marie Šnevajsová

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové