Liečiteľ mi nepomohol... Našiel som však východisko

Liečiteľ mi nepomohol... Našiel som však východisko

Magazín Ver.sk 16.05.2022 6 minút na prečítanie

 Môj príbeh sa začína zložito, no vďaka Ježišovi sa končí víťazne! Volám sa Vlado, pochádzam z Nitry, vyrástol som v katolíckej rodine, chodili sme do kostola v nedeľu a prikázané sviatky. Živú vieru sme u nás nežili, ani nehľadali. Boli u nás dosť rozšírené zlozvyky a poverčivosť, ktoré poukazovali skôr na určitý egocentrizmus. Týkali sa kontroly, manipulácie, zastrašovania a osočovania. V dôsledku toho boli naše vzťahy plné neposlušnosti, hádok a rebélie. Môžem úprimne povedať, že ma to veľmi ovplyvňovalo. Bola to pre mňa „živná pôda“ k určitým okultným témam a aj to mi pomohlo k mojim skúsenostiam s mágiou.

Ako prvé spomeniem moje zdravotné ťažkosti, pre ktoré som sa, žiaľ, otvoril bielej mágii, reiki a veštectvu. Začalo sa to tým, keď som po absolvovaní mnohých lekárskych vyšetrení a  snahách zbaviť sa problémov so žalúdkom a trávením skonštatoval, že doktori mi naozaj nedokážu pomôcť. Urobil som rozhodnutie pátrať a hľadať uzdravenie niekde inde. Siahol som po alternatívnej medicíne. S veľkým apetítom a radosťou som prečítal niekoľko kníh z rubriky „ezoterika“. Všetko to bolo veľmi pútavé, jasné, veľmi príťažlivé v životnom období, ktoré som práve prežíval. Po tom, čo som sa oboznámil s určitými „duchovnými zákonmi“ v alternatívnej medicíne, som usúdil, že lekárska pomoc mi naozaj nebude stačiť, že potrebujem pomoc v duchovnej oblasti. Rozhodol som sa teda (na moju veľkú škodu) vyhľadať človeka (liečiteľa, mága), ktorý praktizuje reiki. Absolvoval som niekoľko uzdravovacích seáns (rituálov). V ponuke boli, samozrejme, zahrnuté aj iné služby, ako napríklad predpoveď budúcnosti a podobne. V tom zúfalom období mi až tak nezáležalo na tom, že ma svedomie usvedčovalo, že robím nesprávnu vec. Svedomie som potláčal obrovskou túžbou nejako sa dostať z dlhodobých problémov, ktoré predtým trvali desiatky mesiacov. Po absolvovaní rituálov reiki som začal mať veľmi alarmujúce problémy so spánkom, vynárala sa depresia a úzkosť. Mal som aj iné problémy, tie však spomeniem len veľmi okrajovo - finančné, psychické a zdravotné. Rozhodol som sa to po krátkom čase riešiť podobným zúfalým riešením. Vyhľadal som iného okultistu. Po ňom ďalšieho mága.     Keď mi tieto terapie u mágov nezabrali (to som bol stále veriaci a zatiaľ som nevedel, v čom lietam), rozhodol som sa o to viac modliť, prosiť Boha o pomoc a dúfať, že ma touto - zatiaľ najťažšou životnou skúškou - nejako prevedie. Naďalej som mal záľubu v horoskopoch a nevadilo mi miešať to, nevidel som v tom problém. Myslel som si, že mágia je tiež od Boha, lebo mágovia sa tiež prezentujú ako veriaci, “preduchovnelo” obdarovaní. Uveril som však klamstvu. 

Boh začal konať tak, že mi poslal jednu osobu, ktorá mi vysvetlila, že tieto okultné praktiky, do ktorých patria úplne všetky formy liečiteľstva, za ktoré sa platí peniazmi, nie sú od Boha, ale od jeho nepriateľa. Ja som tomu, samozrejme, nechcel uveriť. Vysvetľoval som si to po svojom a neustále som chcel aspoň dúfať, že to nemôže byť podvod. Neskôr ma táto osoba pozvala do ich malého spoločenstva, kde mi niektorí kresťania porozprávali svedectvo o tom, že v minulosti mali tiež podobnú zlú skúsenosť. Ale veriť tomu, že pri uzdravovaní energiami som sa otvoril démonom, sa mi vôbec nezdalo logické ani múdre. 

Prešlo asi 7 mesiacov a „moje stavy“ sa nezlepšovali. Spával som v noci cca 3 hodiny, často, aj menej. Ráno som šiel do práce unavený a nevyspatý. Moje hľadanie oslobodenia sa preto rozbehlo na plné obrátky. Pokračoval som v pravidelných modlitbách, ktoré priniesli neskôr ovocie. Celkom nečakane som získal kontakt na jedného božieho muža, ktorý sa venuje službe oslobodenia, slúži v osobnej duchovnej službe konkrétnym ľuďom v láske vo veciach, ktoré ich trápia. Vtedy som zažil prvýkrát hlboké osobné stretnutie s Bohom. Pri našich rozhovoroch mi na začiatku povedal, s čím som sa vlastne zaplietol a ako to ubližuje srdcu človeka. Zažil som prvýkrát veľmi vrúcne, osobné vedenie v modlitbe k pokániu, odproseniu Boha za veci ktorých som sa vedome dopustil. Vtedy som pocítil, že Ježiš je naozaj osobný, živý, nežný, starostlivý a túži po obrátení každého, kto zhreší, že on si neželá smrť žiadneho hriešnika, ale aby sa dal každý na pokánie. Povzbudený modlitbou a hlavne vierou, že mám šancu dostať sa z tohto môjho duchovného zápasu raz ako víťaz v Kristovi, sa mi zaspávalo oveľa ľahšie.

     Môj duchovný zápas trval  presne 12 mesiacov. Po tejto modlitbe ustúpili takmer všetky spomenuté ťažkosti, problémy a stavy. Prestal som zažívať každodennú úzkosť, chvenie, depresie, nespavosť či iné. Pán Ježiš sa stal naozaj mojím Pánom. Skrze modlitebný vzťah s ním máme dodnes pevné puto. Nikdy nezabudnem na skúsenosť, ako ľahko a rýchlo môže človek spadnúť do katastrofálnych problémov a ťažkostí, keď hľadá pomoc a u nepriateľa, u Zlého tohto sveta, ktorý svojimi zvodmi láka ľudí tak, ako mňa kedysi. Ponúka zdravie za „pár eur“, tmu nazýva svetlom, zlé dobrým, choré zdravým a vieru v osobného Boha sa snaží nahradiť energiou/vesmírom . V čase môjho rozhodnutia sa pre reiki som bol veľmi zúfalý a nespokojný. Myslím si, že väčšina  ľudí, ktorá hľadá pomoc u alternatívnych odborníkov, je v podobnom rozpoložení. 

     Ďakujem Pánu Bohu vždy, keď môžem svedčiť na jeho slávu ľuďom, ktorí sa uberajú podobným smerom ako ja pred rokmi - vo viere, že im mág pomôže, že dôvera liečiteľovi prinesie ovocie uzdravenia. Mágia je modloslužbou, ktorá odvádza ľudí (aj ateistov) od pravého Boha do rúk démonov a zamotáva ich do pevných pavučín, odkiaľ ich častokrát môže vytrhnúť iba zázrak podporovaný modlitbami za ich oslobodenie. V dnešnej dobe sa mágia a jej mnohé formy medializujú, prezentujú v TV a ponúkajú duchovnú pomoc spojenú s rôznymi benefitmi. Krutá realita je taká, že pri dlhodobejšom skúmaní životov ľudí, ktorí sa otvorili mágii, zistíme, že nie sú ani zdraví, ani šťastní, ani naplnení pokojom. Ako povedal Ježiš, „strom poznáme po ovocí“.  Dnes viem, že mágia a Ježiš nemajú žiadnu spojitosť. Ďakujem Bohu, že ma z týchto vecí vyslobodil.

     V súčasnosti fungujem v kresťanských spoločenstvách už 6 rokov a je to na „nezaplatenie". Som rád, že som tam tiež stretol ľudí, ktorí mali osobnú skúsenosť s ezoterikou a poznali podobne ako ja, že to všetko pochádza od nepriateľa, a že to nie je žiadna pozitívna energia či filozofia. Veľkým benefitom, ktorý mi spoločenstvo ponúka, sú ľudia, ktorí žijú živú vieru, inšpirujú ma svojimi darmi a svojou osobnou túžbou a snahou žiť živý, radostný a verný vzťah s Bohom, ktorý sa nemení ako móda, doba či filozofie - sú mi príkladom. Boh je ochotný odpúšťať aj tie najväčšie hriechy a priestupky, každého pozýva a chce, aby sme sa mu vydali v zmysle dôvery. Boh je spoločenstvom Otca, Syna a Ducha Svätého, medzi nimi je vzťah, a preto túži, aby sme aj my prežívali Božie kráľovstvo už tu, na zemi, ktoré je hlavne o vzťahoch.

Vlado Grman

Pre viac podobných príbehov kliknite na 12 príbehov o hľadaní vnútorného pokoja.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové