Neboj/te sa

Neboj/te sa

Alexandra Tinková 14.02.2024 3 minúty na prečítanie

      Ak si dal niekto tú námahu a spočítal, že v Božom Slove nájdeme povzbudenie "neboj/te sa!" až 365-krát, už to samo o sebe je úchvatné!... Keď som sa v poslednom čase pýtala v modlitbách, čo s tými zvyškami všelijakých mojich strachov, (ktorých sa od narodenia až doteraz zrodilo veru všelijakých neúrekom - strach, že nerobím veci dokonale, že sklamem, naštvem, že ma odmietnu, že ma niekto odsúdi, zničí, zastaví, zneužije, vysmeje, že nikdy nenájdem späť svoju radosť a slobodu, že sa mi niečo nevydarí, že niečo skončí zle, čierno, temne...), Boh mi vždy odpovedal jednoznačne, ČO JE LIEK. Liekom je Jeho Pravda. Strachy, ktoré sú vlastne klamstvami, jednoducho treba prepísať Jeho pravdou. Prijať ju. Nekompromisne si ju privlastniť. Vpiť do srdca, žíl, dna. Žiť ju... Môžeme mať tisíc a jeden receptov na strachy, žiadny nie je tak trvalý, hĺbkový a absolútny ako Jeho Slovo pre nás.

     Áno, všetky tie klamstvá v podobe strachov môžeme brúsiť, tlmiť, vyjednávať s nimi, umenšovať ich rôzne. Môže sa nám to viac či menej dariť tým, že sa vrháme do vecí (a je to dobré, Boh nás často učí spôsobom - vykroč!), môžeme sa lepšie cítiť, keď niečo vykonávame, dosahujeme, darí sa nám, máme uznanie (a dosahovanie cieľov je takisto jeden zo skvelých spôsobov uzdravovania identity a mienky o sebe), môžeme mať okolo seba množstvo milých a podporných ľudí, rodinu, manžela/ku... (a aj to - dôverné blízke vzťahy, kde môžeme byť slobodní, autentickí a prijímaní, je jedna zo základných potrieb každého človeka).


 "Tvoje slovo je svetlo pre moje nohy a pochodeň na mojich chodníkoch." (Žalm 119, 105)


     A predsa. Tvrdím, že to ultimátne a absolútne a trvalé riešenie, ktoré vykorení najlepšie všetky strachy a klamstvá (a môže byť sprevádzané všetkým hore spomenutým) je Jeho Slovo. To, keď sa pozrieme mimo toho všetkého, čo sa deje vo svete, hovorí nám svet, čo sme a akí sme podľa svetských meradiel...

...pozrieť sa nad to... pozrieť sa hore... Na toho, ktorý má Pravdu. O mne. Úplnú...

...Jediný... Ten, čo ma stvoril s toľkou láskou. S najlepším úmyslom. Ten, ktorý sa zaujíma. Počúva. Vložil do mňa samé dobré veci a má pre mňa dobré cesty a plány. Spočítal vlasy na mojej hlave a má o mne tisíc myšlienok. Ten, ktorý je za mňa. ktorý ma nikdy neopustí a vždy sa postará. Ktorý je mojím uzdravením, očistením, ospravedlnením, oslobodením a večnosťou v osobe Ježiša Krista. Ten, vďaka ktorému som požehnaná, víťazná, chránená, milovaná.

...Ten, ktorý do mňa vložil múdrosť, moc vytvárať hojnosť, lásku, aj moc, ktorá je silnejšia ako všetko na tomto svete (démoni, hady a škorpióny).

... Ten, ktorý mi hovorí - prikáž hore, zodvihni palicu, otvor more...

Toto je recept na strach. Univerzálny. Vždy, keď cítim, že "padám", začnem si hovoriť tieto veci. Má to zázračný účinok. Rýchly. Životodarný. Lebo to je náš Boh. Dáva život. Pravdu. Svoje nemenné slovo... Neboj sa!...Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové