Výstava - Tri pravdy, krásy, lásky

Výstava - Tri pravdy, krásy, lásky

Magazín Ver.sk 01.02.2019 2 minúty na prečítanie

Výtvarníčka Zuzana Bratková, pozýva na zaujímavú výstavu do Levickej synagógy, kde môžete nájsť aj jej diela.

Zuzka, povedz nám, kto prišiel s nápadom usporiadať túto výstavu?      

Tento nápad vznikol spontánne pred rokom. Spolu s mojou priateľkou Viktóriou Valachovičovou sme sa zúčastnili vernisáže obrazov a maľovaných váz Michaly Lenčovej. Viktória ma vtedy zoznámila s ďalším novobanským maliarom Jánom Suchým, ktorý v tom čase hľadal priestory, kde by mohol vystavovať. A keďže Viktória pracuje neďaleko Synagógy v Leviciach, tak jej napadol práve tento objekt. Spoločne sme tam zašli a boli sme očarení jeho nádherou. Ako  ďalšieho človeka do tímu sme prizvali Michalu a taktiež speváčku Patríciu Šuráňovú- Karvašovú, ktorá našu vernisáž bude hudobne sprevádzať.

Akí autori na nej vystavujú a na čo sa ľudia môžu tešiť?                             

Sme traja autori z jedného mesta Nová Baňa, čiže traja „Novobančania“. Okrem mňa vystavuje Michala Lenčová so svojim zaujímavým recyklačným štýlom maľby a Ján Suchý, ktorý rád pracuje s rôznymi významami zobrazovaných vecí a využíva pri tom farebný kontrast. Ja vkladám do svojej tvorby emóciu krásy a pozitívny postoj k životu. Aj keď nás spája rodné mesto a to, že sa venujeme umeniu, zároveň sme každý vo svojom výtvarnom prejave úplne iný.

Názov výstavy je veľmi zaujímavý, aký príbeh sa k nemu viaže?

Každý z nás nesie v sebe mieru lásky, pravdy a krásy. Každý sa to snažíme vypovedať svojim spôsobom, iným štýlom.. , ktorý odzrkadľuje aj naše prežívanie, náš charakter a tiež vnímanie a pochopenie života. To budú môcť vidieť aj návštevníci výstavy. Môžu sa tešiť na rôznorodosť výtvarných štýlov, farebnosť, expresívnosť, dynamiku, zaujímavé kompozície a určite emócie.

Nesie výstava aj nejaké duchovné, či kresťanské posolstvo?

Podľa názvu určite áno. Minimálne z mojej pozície. A čo poznám Michalu a bavili sme sa o našej tvorbe, tak môžem povedať aj za ňu, že áno. O Jankovi viem povedať toľko, že predtým ako začne maľovať, veľa o posolstve obrazu, o tom, čo namaľuje, rozmýšľa. Táto výstava je dotykom umenia spájajúcim rôzne pohľady na život a veci ktoré nás obklopujú. Je miestom stretnutia sa, zamyslením a hľadaním krásy, lásky, pravdy.

Odkedy, dokedy a kde si návštevníci môžu pozrieť dané diela:

Výstava bude v synagóge v Leviciach a potrvá počas celého februára. Vítaní ste počas týchto otváracích hodín:

Pondelok-piatok: 9:00-13:00, 13:30-17:00

Sobota-nedeľa: 11:00-16:00

Je možné si vystavované diela aj zakúpiť?

Áno, bude to možné. Výstava je aj predajná.

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk