Tipy na kresťanské knihy a darčeky na Vianoce

Tipy na kresťanské knihy a darčeky na Vianoce

Magazín Ver.sk 27.11.2020 5 minút na prečítanie

Niekoľko tipov na najkrajšie darčeky pre najkrajšie sviatky roka

Toľko očakávané rozvoniavajúce a rozžiarené vianočné sviatky sú nielen obdobím oddychu, rodinných stretnutí a plných stolov s dobrotami, ale aj vzácnou príležitosťou môcť obdarovať svojich najbližších niečím prekvapivým, milým. Tým správnym darčekom možno svojich milovaných potešiť, podporiť, inšpirovať, či vyjadriť lásku. Toto všetko spĺňa dobrá knižka – dlhodobo najobľúbenejší vianočný darčekový artikel po celom svete, ktorý môže byť rovnako užitočný, krásny, osobný, múdry. Vie nasmerovať správnym smerom, stať sa spoločníkom na dlhé večery, prehovoriť nám čarovne do našich životov. Okrem atraktívnych knižných titulov pre všetky vekové kategórie aj čerstvých noviniek priamo pod vianočný stromček máme pre vás aj tipy na pár ďalších drobných darčekov. Tešme sa, obdarúvajme sa no nezabúdajme, že tieto sviatky vôbec nie sú o stresujúcej zháňačke čo najväčšieho počtu okázalých vecí...

Pre deti

...je obdobie Vianoc najočakávanejším, priam rozprávkovým sviatkom v roku, ktorého sa už nemôžu dočkať a netrpezlivo rátajú na prstoch, kedy príde ten deň D, so všetkými jeho tajomstvami a krásou. Ako uchovať ich zvedavosť, čistú radosť z Vianoc, a zároveň im primerane vysvetliť, prečo vlastne tento veľký sviatok oslavujeme. Atraktívne, často nádherne ilustrované knižky sú tou ideálnou odpoveďou na všetečné detské otázky, ktoré ich prevedú týmto čarovným obdobím a niektoré možno aj poodhalia niečo z toho najkrajšieho vianočného mystéria - narodenia Spasiteľa.

Boh nám daroval Vianocejeden z našich najžiadanejších detských titulov, pôvabný príbeh o tom, ako sa ľadové medvieďatko so svojou mamou vybrali na špeciálnu polárnu expedíciu, hľadať Pána Boha. Večerné modlitby s objatím – výnimočná knižka, ktorá sa stane deťom tým najlepším spoločníkom v okamihoch pred spaním. Nasledujem Ježiša je celosvetovo obľúbený titul, ktorý sa snaží našim najmenším pútavou formou priblížiť Ježišov charakter, činy, aj to, ako ho nasledovať. Knižky Mocnému BojovníkoviMalej milovanej Princeznej sú nesmierne sugestívne listy od Boha malým dievčatkám a chlapcom, pre ktorých je najväčším darom do budúcnosti pochopiť lásku Nebeského Otca. Výborne spracovaná je Obrázková Biblia, ktorá atraktívne a zrozumiteľne vovedie naše deti do najznámejších biblických príbehov a právd. Alebo siahnete po nádhernom vianočnom príbehu Ako anjelik Zlatúšik splnil svoje poslanie?

Okrem kníh nájdete v našej ponuke aj maľovanky, puzzle, či pexesá s biblickými a duchovnými témami, ktoré sa môžu stať skvelým spoločníkom na dlhé zimné večery.

Pre mládež

Aj naši mladí sa nepochybne zamýšľajú nad hlbším posolstvom Vianoc. Je dobré, keď v nich podnietime toto hľadanie, aby nevnímali tieto sviatky len ako oslavu konzumu, hojnosti a oddychu. Ponúkame vám vhodné darčeky pre vaše staršie ratolesti, ktoré ich môžu podnietiť k duchovnejšiemu rozmeru slávenia Vianoc.

Možno ich zaujme jedna z knižných noviniek nášho vydavateľstva 12 príbehov o hľadaní vnútorného pokoja – skutočné príbehy so spoločným posolstvom a záverom: že naozaj existuje Niekto, kto nám za každých okolností a v každom čase môže darovať pokoj... Tituly Meč Ducha – Počúvanie Božieho hlasu a charizmy a Meč Ducha – Ako vyjsť z pasce zranení, klamstiev a strachu sú z dielne kolektívu autorom Spoločenstva Martindom a majú nás viesť k plnosti našich životov podľa Božieho zámeru. Smerom k Bohu je zaujímavé motivačné dielo o tom, ako môžeme cieľavedomými krokmi a správnymi rozhodovaniami meniť náš životný príbeh k lepšiemu. Schuti sa zasmiať môžu pri knižných kolekciách vtipov Slušné vtipySlušné vtipy 2.

Mladých určite vždy potešia pod stromčekom tričká, mikiny, či vaky s pútavými a štýlovými nápismi a duchovnými motívmi, či cédečká (Espé, Martausová, Gurbaľová, Heartbeat, ale aj dielo chválového zoskupenia Martindom Worship Jediný skutočný kráľ.)

Pre muža

...je súčasný svet nesmierne náročný v tom, koľko požiadaviek sa na neho kladie v oblasti kariéry, prosperity, vzťahov, duchovnej zrelosti, výchovy... Povzbuďte a inšpirujte svojich mužov tým správnym darčekom, vďaka ktorému vykročí do ďalšieho roka šťastným krokom! Dobrá kniha nikdy nemôže byť chybnou voľbou...

Titul Za každú cenu je skvelé čítanie o tom, ako čeliť životným strachom, vstať po drsných pádoch a znovu objaviť svoje sny. Kniha Život v Otcovej láske bola pre mnohých veriacich míľnikom v ich duchovnom živote a na ceste objavovania láskyplného božieho srdca. O tom, ako sa nezblázniť v dnešnom zložitom svete, hovorí svieže dielo Zjednodušovanie práce a života. Kniha Spolupráca zasa hovorí o tom, ako bolo božím zámerom pre nás žiť a vychádzať spolu, pomáhať si a podporovať sa.

Nielen tých prakticky založených určite poteší aj niektorý z našich pekných kalendárov, diárov, či pier s biblickými nápismi.

Pre ženy

V našej ponuke nájdete hneď niekoľko atraktívnych a mimoriadne úspešných titulov pre ženy a matky. Veď práve ony sú nositeľkami toho najkrajšieho poslania –privádzať na svet, vychovávať a pripravovať v láske a nehe deti do ďalšieho života. Nielen tento vianočný čas by mal byť tou správnou príležitosťou vyjadriť im za to vďaku a povzbudiť ich – trebárs aj múdrou knižkou – v ich každodenných starostiach a povinnostiach, v ktorých niekedy len ťažko hľadajú čas stíšenia s Bohom...

Mama, vstaň! je atraktívna novinka v našej ponuke, krásne opisujúca, ako sa ťarcha materstva a Božie slovo v jednom momente a bode zázračne stretnú... 365 otázok v duši ženy – absolútny bestseller, zamyslenia a povzbudenia reálneho života na každý deň. Útle, no sugestívne dielka Minútové modlitby pre ženyMinútové modlitby pre mamy nás pozývajú v akejkoľvek situácii uprostred dňa zastaviť sa, pohovoriť si s Bohom, načerpať od Neho pokoj a ďalšie smerovanie. Kto má rád beletriu, poteší ho voňavý vianočný príbeh Most, alebo tituly Svadobné šaty, či Písací stôl. Trvalo obľúbenými v našej ponuke sú tiež diela 31 dní modlitieb za môjho manžela a 31 dní modlitieb za moje deti.

Pre rodiny

V každej rodine určite potešia aj ďalšie zaujímavé tituly: Séria kníh Mama a dcéra, Mama a syn, Otec a dcéra, Otec a syn je populárna po celom svete a hovorí vtipne aj povzbudivo o tom najcitlivejšom – rodičovsko-detských vzťahoch. Cenným spoločníkom do života kresťana je titul Spytovanie svedomia podľa Svätého písma, kniha Milosť je väčšia zas hovorí o Božom pláne víťazstva nad tvojou minulosťou. Zlom moc negatívnych slov je zaujímavé dielo o tom, aké je dôležití voliť tie správne slová.

Skvelým darčekom bude určite aj niektorý z našich nádherných zápisníkov (s príznačnými prívlastkami Milujúci, Dobrotivý, Láskavý, Svätý) , či hrnčekov.

Veríme, že si z našej ponuky vyberiete pre každého! No nezabúdajme pri tom, že aj ten najdrahší vecný dar má byť len vyjadrením toho podstatného, najvzácnejšieho – vzťahov, plných lásky, pre ktoré sme boli (nielen v čase vianočnom) stvorení naším Otcom.

Šťastné, pokojné a požehnané sviatky!

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové