• Tomu Ver! -25 %

    Novinka mesiaca

    6 dní 4 hodín 20 minút

Z gauča na kolená

Z gauča na kolená

Jana Strežová 21.12.2018 3 minúty na prečítanie

Milé žienky, po dlhom čase sa vám chcem znova prihovoriť pár riadkami o tom nad čím si „dumámm“. Mnohí vo svete spolu s našou rodinou sledovali prípad obvinenej a uväznenej Asie Bibi, ktorej hrozil trest smrti obesením za to, že vraj urazila Mohameda.

Situácia bola naozaj vážna a nevedela som si predstaviť ako to vníma matka 2 detí, ktorá strávila 9 rokov vo väzení a jej život visel na vlásku. Jej právnik svedčil, že nikoho podobného ako ona nestretol a vo väzení našiel vyrovnanú ženu plnú pokoja. Dnes je Asia Bibi prepustená a ukrýva sa niekde so svojou rodinou. Ale vtláča sa tu otázka. Ako je možné, že sa táto žena nepoddala strachu, zachovala si svoju vieru, dokázala byť živým svedectvom viery v Ježiša Krista a jej odvaha vzbudila obdiv u veriacich aj neveriacich?

Asi každý z nás je fascinovaný, keď počuje o ľuďoch, ktorí sa vzdali všetkého a dokázali nasadiť život za vieru, lásku, dobro... Ale kde nabrať toľko horlivosti, odvahy, lásky? Bolo by úžasné, keby sa to všetko dialo na gauči. Sedím si sedím, pozerám svoj obľúbený seriál a čo sa nestalo? Zrazu ma naplnila neuveriteľná túžba ísť do Papui Novej Guinei hlásať evanjelium, alebo sa pozdieľať susedovi, čo urobil v mojom živote Ježiš, alebo vybrať z účtu našporené peniaze a dať chudobným... Aj keď je Pán Boh všemocný a robí veci, ktoré nás presahujú, väčšinou sa to takto nedeje. Najprv musím ukazováčikom štiknúť taký červený gombík, postaviť sa z gauča a kľaknúť si na kolená. Potom sa musím postaviť a robiť to, k čomu ma Pán volá. Začína to mojou vernosťou každý deň. Že sa nanovo rozhodujem pre Neho, rozhodujem sa bojovať so svojou lenivosťou, pohodlnosťou ,netrpezlivosťou. Pokračuje to kajúcnym vyznaním, že napriek tomu, že mnohí kresťania nasadzujú dennodenne svoje životy pre Ježiša, mne je dobre doma, zaujíma ma iba dobro mojej rodiny a do kostola a na stretko sa mi nechce ísť. Viete, veľmi rada pozorujem ľudí v chudobnejších krajinách. Napr. toto leto som navštívila s manželom Ukrajinu a bolo pre mňa fascinujúce pozorovať týchto ľudí pri chvále. Program mal trvať niekoľko dní a doporučovalo sa aj postiť. Po prvých chválach kolotancov a programu, ktorý trval bez klímy a bez prestávky vo vydýchanej telocvični do poobedia, som už od únavy nedokázala zdvihnúť ruky. Myslím, že keby som si dala k tomu ešte nejaký prísnejší pôst, neviem či by ma neodviezla záchranka. Nevyzeralo, žeby ostatní účastníci zdieľali podobné pocity vyčerpania ako ja a v rovnakom programe sa pokračovalo niekoľko dní..  Odniesla som si veľa povzbudenia a inšpirácie, že Boh je hoden toho najcennejšieho, najkrajšieho, toho, čo nás stojí veľa potu, odriekania, obety. A postoj vernosti, lásky a ochoty k obeti, vytrýbený v každodenných situáciách nás katapultuje do úplne nového rozmeru vzťahu s Bohom a tiež môže priviesť do situácie, keď už ide to tuhého a my budeme žať to, čo sme roky zasievali.

Janka Strežová

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk