Recenzia: Pán sveta, R.H. Benson

Recenzia: Pán sveta, R.H. Benson

Magazín Ver.sk 25.03.2019 2 minúty na prečítanie

Najprv sa presuňte 150 rokov v histórii dozadu a potom o 150 rokov dopredu a ocitnete sa v deji titulu Pán sveta, respektíve v predstave sveta podľa R. H. Bensona. Prekvapia vás vzducholode, podzemná doprava a tiež gumená podlaha, ktorá tlmí kroky. Na scénu prichádza zjednotiteľ celého sveta a mierotvorca. Kresťania sú prenasledovaní, ale nie ako za čias Rímskej ríše. Skôr nenápadne a spoločenská mienka ich tlačí do toho, že sú v princípe naivní a hlúpi.

V príbehu ide o vplyvného politika z Veľkej Británie, ktorý sa snaží napomôcť prichádzajúcemu mieru a celosvetovej vláde. Jednotlivé osoby deja zažívajú rôzne situácie, ktoré ich nútia premýšľať nad vierou v Boha. Jeho najbližší rodinní príbuzní sú pred voľbou vybrať si vieru v kresťanského Boha, alebo vieru v nového prichádzajúceho vládcu. V spoločnosti sa to však nenosí, preto nie je vhodné premýšľať nahlas.

Dej má spád a niekedy sa udeje toho veľmi veľa na pár stranách knihy. Situácie dopredu čitateľ nevie odhadnúť. Ako dopadne hlavný hrdina, alebo hrdinka? Zdá sa, že nie tak ako predpokladáte. A čo sa stane s Katolíckou cirkvou? Prežije dobu, ktorá sa v mnohom podobá na súčasnosť? Nenechajte si ujsť príbeh, ktorý vám prinesie oddych pri teplom krbe, alebo už aj na jarnom slniečku, ale možno aj zamyslenie, čo vlastne prináša nová doba.

Čo ďalšie ťa chytí za srdce?

Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Objavujte stále viac aj vďaka cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a Vášho zážitku na ver.sk