Tipy na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

Tipy na darčeky pre prvoprijímajúcich a birmovancov

Magazín Ver.sk 14.03.2024 3 minúty na prečítanie

      Naši vzácni rodičia, krstní rodičia, staré mamy a otcovia, tety a strýkovia, birmovné mamy a birmovní otcovia - áno, práve vám sú adresované tieto slová. Keďže je tu čas prvých svätých prijímaní a zároveň birmoviek, rozhodli sme sa s naším tímom Ver.sk pomôcť vám s výberom vhodných darčekov na tieto vzácne príležitosti.

Prvé sväté prijímanie:

      Sami veľmi dobre poznáme tú dilemu, čo bude pre deti/mládež v tomto veku najlepším darčekom. Náušnice, retiazka, striebro, zlato, bicykel, peniaze.....? V dnešnej dobe sa nám ponúka tak mnoho vecí, ktoré deti zbožňujú. Jedna vec sa však nedá kúpiť ani v tom najlepšom obchode a tou je čas strávený s dieťaťom/teenagerom. Čas, ktorým mu venujeme svoju prítomnosť, blízkosť a lásku. Čas načúvania; otázok a odpovedí pri spoločnom čítaní kníh; vzájomných rozhovorov plných dôvery; či čas zábavy pri spoločnej hre. Ak ste sa práve rozhodli pre dar času, ktorý chcete venovať svojim prvoprijímajúcim deťom, radi by sme vám dali pár nápadov, čím  ho vyplniť. Napríklad:

Knihy:

biblie: Tvorivá biblia pre deti, Odvážne dievčatá: Biblické príbehy, Biblia pre prvoprijímajúcich , Rodinná biblia , Ilustrovaná biblia pre deti

pamätné knihy: Moje prvé sväté prijímanie, Vitaj, Pane Ježišu - ružová, Vitaj, Pane Ježišu - modrá, S Ježišom v srdci

k sviatostiam: O svätej spovedi pre deti alebo ďaleko a blízko, Ja som s vami, V Božom objatí, Spytovanie svedomia pre deti s Carlom Acutisom, Spytovanie svedomia pre deti

beletria/zamyslenia: Deti sa pýtajú veľké otázky o Bohu, Mocnému bojovníkovi, Malej milovanej princeznej, Odvážne dievčatá: Výnimočné priateľstvá, Odvážne dievčatá: Krása tvojej jedinečnosti

Hry: Biblické putovanie, Hrdinovia biblie, Stretnutie s Ježiškom, Mojžišovo putovanie

Birmovka:

      Mladí ľudia vo veku birmovancov už vidia mnoho vecí inak ako deti. Možno sa nedá s nimi už tak ľahko komunikovať a tráviť čas, ale zároveň sú hladní po prijatí a blízkosti iných, ktorí by ich milovali a videli. V tomto období je veľmi dôležité, aby si nachádzali osobný vzťah s Bohom ako milujúcim a prijímajúcim Otcom, Ježišom ako blízkym priateľom, ktorý ma pre nich vždy čas, a s Duchom Svätým ako Radcom a Utešiteľom. V mnohom im môže pomôcť aj výber z týchto kníh:

Y-Biblia, ktorá je napísaná jazykom pre mladých a graficky príťažlivá. Manga Mesiáš - životný príbeh Ježiša, napísaný v štýle japonského kresleného komiksu manga. Je skvelým darčekom práve pre mladých, ktorí by si do rúk nezobrali bežnú Bibliu. Ježiš - grafický príbeh - strhujúci a zároveň verne spracovaný príbeh Ježiša Krista od jeho narodenia až po jeho odchod k Otcovi do neba. V neposlednom rade príbeh Ježiša, založený na úspešnom filmovom seriáli VYVOLENÍ, v novej, sviežej podobe od bestsellerového autora J. B. Jenkinsa: Vyvolení 1.diel Zavolal som ťa po mene. Objaviť moc modlitby v období rôznych teenagerskych skúšok im môže pomôcť napríklad kniha Moc modlitby teenagera. Keď im dochádzajú slová a nevedia, ako sa Bohu prihovoriť, môžu siahnuť po konkrétnych spísaných modlitbách v knihe Modlitebník pre mladých. I brožúrka Sebaprijatie môže byť zaujímavá pre túto vekovú kategóriu a pre ich túžbu "byť prijímaný taký, aký som". V neposlednom rade v samotnej príprave na sviatosť birmovania im môže výborne poslúžiť Youcat - príprava na birmovanie, kde pomocou obrázkov a kreslených postavičiek získajú mladí odpovede na svoje otázky a ľahšie si ich zapamätajú. Youcat - Čas na spoveď pozýva nanovo objaviť a spoznávať sviatosť zmierenia ako šancu začať odznova. Publikácia je pripravená pútavo, používa jazyk mladých, sprevádzajú ju príťažlivé ilustrácie, fotografie, rozhovory či citáty svätých. Z beletrie, môžeme ponúknuť knihu Výnimoční - 28 katolíckych vedcov, matematikov a supermúdrych ľudí a knihu Príbehy svätých, ktoré inšpirujú k nasledovaniu "svätých ideálov".

     Veríme, že vám naše rady boli nápomocné pri vyberaní vhodných darčekov. Veľmi si vážime vašu priazeň a ďakujeme, že nakupujete srdcom :).

Váš tím Ver.sk


Katalóg

Inšpirácie pre tvoje srdce
v katalógu na stiahnutie.

Katalóg

Ver.sk. Je to vec srdca.

Ver.sk používa cookies

Cookies sú informácie, ktoré ukladáme, aby sme zlepšili váš používateľský zážitok na Ver.sk.

Niektoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho webu. Iné nám pomáhajú zistiť anonymné údaje o návštevnosti nášho webu. A ďalšie slúžia na vykonávanie marketingových kampaní prostredníctvom tretích strán, ako sú napr. Google či Facebook.

Svoju voľbu môžete prispôsobiť v nastaveniach.

Nevyhnutné

Analytické

Marketingové